Vitajte v budúcnosti: Nová OLED TV hrá priamo z obrazovky | Blog Mall.sk

Vitajte v budúcnosti: Nová OLED TV hrá priamo z obrazovky

Zvuk nevychádza z reproduktorov, ale priamo z obrazovky. Spoločnosť Sony prichádza s novými modelmi OLED televízorov, ktoré prehlbujú zážitok z domáceho sledovania filmov a seriálov.

Po úspešnom modeli A1 prichádza Sony s úplne novým OLED televízorom AF8. A čo je to vlastne ten OLED? Na bežných televízoroch sú panely podsvietené, zatiaľ čo na týchto „organických” variantoch vyžarujú svetlo jednotlivé body obrazovky. Každý pixel samovoľne mení svoj odtieň a kontrast, vďaka čomu si užijete výnimočne ostré detaily.

Dokonalé zladenie obrazu a zvuku

To, čím televízor predpovedá budúcnosť domácej zábavy, je technológia Acoustic Surface, vďaka ktorej zvuk vychádza priamo z obrazovky. Za displejom sa nachádzajú dva aktivačné body, ktoré jemne vibrujú a spájajú zvuk s obrazom.

Vďaka tejto technológii budete počuť dialógy aj špeciálne efekty vždy zo správneho miesta. Pusťte si na televízore koncert a hneď budete na štadióne s hudobníkmi i jasajúcim publikom. Tóny budú vychádzať zo strún hudobníkovej gitary, nie z rámu televízora.

V televízore sa ukrýva viac ako osem miliónov individuálne žiariacich pixelov.

Všetky farby sveta

Vedeli ste, že zapadajúce slnko vrhá tisíce farebných gradácií a tónov? Televízor ich pomocou technológie Super Bit Mapping odhalí všetky a tento výnimočný zážitok vám v celej kráse sprostredkuje.

Displej Triluminos mapuje širšiu paletu farieb, než je pri televízoroch bežné, a preto obraz verne reprodukuje každý tieň a odtieň. Ak sledujete dokument o vesmíre, uvidíte tak ostro vykreslenú čiernu dieru, že deti a psy utečú do vedľajšej izby.

Tenká obrazovka je súčasťou moderného dizajnu.

Na vlnách minimalizmu

Vývojári OLED televízorov sa zameriavajú na to, aby sa obrazovka stala prirodzenou súčasťou každého priestoru. Nie je náhoda, že inšpiráciou dizajnu boli obrazy v moderných galériách.

Vďaka tenkému a nenápadnému rámu nebude váš divácky zážitok nič rušiť. Postupne zabudnete, že sledujete televíziu, a budete mať pocit, že sa obraz odohráva okolo vás.

V platforme Android TV nájdete filmy, hudbu, internet a užitočné aplikácie.

Čo poviete, to uvidíte

OLED TV AF8 zvuk nielen dokonale vysiela, ale dokáže ho aj zachytiť. Má vylepšené hlasové ovládanie, takže stačí povedať, čo chcete sledovať, a platforma Android TV to za vás spustí.

Je jedno, či film práve beží v televízii, je dostupný na Google Play, alebo ho máte na externom USB. TV reaguje na názvy filmov, seriálov a televíznych kanálov, ale taktiež na mená žánrov alebo hercov a herečiek.