Spite pohodlne aj pod stanom. TOP vychytávky na lepšiu stanovačku | Blog Mall.sk

Spite pohodlne aj pod stanom. TOP vychytávky na lepšiu stanovačku

Predĺžený víkend v kempe je síce romantika, ale poznáte to – pod stanom to nie je vždy pohodlné a z tvrdej zeme vás môže rozbolieť chrbát. Našťastie existujú praktické vychytávky, ktoré vám nocovanie v prírode výrazne spríjemnia. Predstavujeme tie najzaujímavejšie z nich.

Rýchlonafukovacia karimatka

Aby ste spali v teple a mali pod chrbtom príjemne mäkučko, potrebujete kvalitnú karimatku alebo nafukovací matrac. Matrace však bývajú ťažké a neskladné, navyše pri matracoch aj karimatkách trvá dlho, kým ich nafúknete a vyfúknete. To je otravné hlavne v prípade, keď počas dovolenky niekoľkokrát meníte kemp.

Preto dnes niektorí výrobcovia ponúkajú ľahké a rýchlonafukovacie karimatky, ktoré zvládnete vyfúkať aj nafúkať za chvíľu. Napríklad karimatka Therm-A-Rest váži len čosi vyše pol kila, vďaka špeciálnemu systému rýchleho nafukovania ju nafúknete 3× rýchlejšie než bežné karimatky a odráža sálavé teplo, takže sa v podstate ohrievate vlastným telesným teplom. Therm-A-Rest navyše na svoje karimatky ponúka doživotnú záruku.

Na nafukovacie matrace môžete pre lepší pocit navliecť plachtu. Na nafukovacie matrace môžete pre lepší pocit navliecť plachtu.

Výnimočne pohodlný spacák

Kľúčová je takisto voľba spacieho vaku. V ponuke výrobcov nájdete v zásade tri typy:

  • letné spacáky do teplejšieho počasia,
  • trojsezónne spacáky, ktoré v chlade zahrejú a v teple ich využijete ako prikrývku
  • a zimné spacáky určené do extrémnych mrazov.

Pre väčšinu ľudí je najvhodnejší spacák trojsezónny. Ako napovedá názov, využijete ho od jari do jesene a ak nenarazíte na extrémne podmienky, bude vám v ňom vždy príjemne. Odporúčaná teplota týchto spacákov býva okolo nuly – v lete si z neho urobte prikrývku, v zime spite v termobielizni.

Dôležitý je aj tvar – v spacáku sa musíte cítiť príjemne. Napríklad spacák Boll Magma+nastaviteľnú kapucňu, rozšírené boky a trapezoidný tvar dna, ktorý voľne kopíruje prirodzenú polohu chodidiel. Vďaka tomu sa v ňom môžete slobodne pohybovať, ale zároveň vás krásne hreje.

V pohodlnom spacáku budete spinkať ako bábätká. V pohodlnom spacáku budete spinkať ako bábätká.

Stan, v ktorom vám je lepšie než doma

Zážitok z pobytu v kempe ovplyvňuje aj stan. Je dôležité:

  • aby ste ho dokázali rýchlo postaviť,
  • nepremokol pri prvom daždi
  • a vy sa v ňom cítili pohodlne.

Niet divu, že jedným z najpredávanejších stanov je tento Husky Mondy 4. Stan pre štyroch ľudí má dva vchody kvôli ľahšiemu vetraniu a na výšku meria 130 cm, aby ste sa vnútri nemuseli príliš krčiť. Podlepené švy a vysoké hodnoty vodného stĺpca sú zárukou, že vám doň len tak nenatečie.

Ak však mávate so spánkom v stane problémy, vyskúšajte špeciálny stan Coleman Kobuk Valley 3 s patentovanou technológiou zatmavenia spální. Vďaka tomu vás zo stanu nevyženú prvé lúče slnka a tmavé pokojné miesto oceníte aj na poobedný spánok vašich detí.

V stane Coleman Kobuk Valley 3 môžete pohodlne spať aj cez deň.V stane Coleman Kobuk Valley 3 môžete pohodlne spať aj cez deň.

Užite si kempovanie naplno

Pre absolútnu dokonalosť zážitku by ste mali riešiť nielen vnútrajšok stanu, ale taktiež priestor pred ním. V prípade, že chodíte do kempov so stromami, zaveste si medzi ne hojdaciu sieť. Napríklad sieť La Siesta Calibri unesie až 180 kg, takže do nej pokojne môžete vliezť aj s deťmi. A verte, že taký polhodinový šlofík po obede je na nezaplatenie.

S akou výbavou chodíte do kempov vy? Pochváľte sa v komentároch pod článkom.