Ako vybrať správny notebook pre študenta? | Blog Mall.sk

Ako vybrať správny notebook pre študenta?

Kým vypukne nový semester, presvedčte sa, že majú vaši študenti vhodný notebook, ktorý im uľahčí bitky so seminárkami i každodenné povinnosti. Pri výbere notebooku pre študentov sa zamerajte na iné parametre než pri výbere domáceho notebooku alebo notebooku pre hráčov. Spísali sme pre vás tie najdôležitejšie.

1. Výdrž

Nie v každej učebni ukoristí študent zásuvku, a preto je potrebné, aby notebook vydržal čo najdlhšie bez nabitia. Štyri hodiny sú minimum, tie najúspornejšie notebooky vydržia aj viac ako 8 hodín. Nezabúdajte však, že postupom času sa výdrž batérie znižuje.

>> Notebooky na Mall.sk s výdržou aspoň 8 hodín

2. Hmotnosť

Študent bude notebook každý deň prenášať z domova do školy a z učebne do učebne, a preto je ďalšou dôležitou vlastnosťou hmotnosť. Veľké notebooky sú nezdravou záťažou na chrbticu a zaberú v taške zbytočne veľa miesta. Hľadajte čo najľahšie notebooky pod 2 kg.

S ľahkým notebookom budú študenti pohodlne pracovať aj na čerstvom vzduchu.

3. Odolnosť

Všetkým notebookom, ktoré sa často prenášajú, hrozí rýchle opotrebovanie. Zamerajte sa preto pri výbere na to, či má notebook odolnú kovovú konštrukciu a či je klávesnica odolná proti poliatiu. Povrch notebooku by mal byť protišmykový, aby pri častom prenášaní nevypadol z ruky.

4. Klávesnica

Pohodlná klávesnica je pre študenta dôležitá na to, aby počas prednášok stíhal zapisovať všetky múdrosti, ktoré profesori vytrúsia. Hľadajte notebook s klávesnicou, ktorá je ergonomická. Výhodou je, ak má klávesnica numerickú časť.

Na numerickej klávesnici môžu písať študenti počas prednášok rýchlejšie a pohodlnejšie.

5. Výkon

Dôležité je, aby notebook rozchodil kancelárske programy a internet, čo hravo zvládnu aj lacné kúsky. Ak vaše deti študujú informatiku alebo graficky zameraný odbor, budú potrebovať notebook, ktorý zvládne aj náročnejšie úkony. Taký notebook má v ideálnom prípade aspoň 8 GB RAM, procesor Intel Core i5 a SSD disk.

6. Príslušenstvo

Aby mohli študenti notebook pohodlne prenášať, neobídu sa bez tašky na notebook. Ak budú notebook nosiť v batohu spolu s učebnicami a ďalšou výbavou, zaobstarajte im aspoň puzdro, aby sa notebook nezničil. A kto má problémy ovládať touchpad, tomu dokúpte myš – ideálne bezdrôtovú, pretože sa lepšie prenáša.