Usporiadajte zábavný program na Deň detí | Blog Mall.sk

Pripravte na Deň detí nezabudnuteľný program

Inšpirujte sa zábavnými aktivitami na Deň detí a usporiadajte hon za pokladom či továreň na obrie bubliny.

Plánujete na Deň detí návštevu pizzerie, zmrzlinu či ZOO? Skúste to tento rok trochu inak a usporiadajte deťom zábavný program plný hier. Inšpirujte sa tipmi na vonkajšie aktivity a samozrejme myslíme aj na plán B pre prípad zlého počasia. 

Hon za pokladom 

Hru hon za pokladom pripravíte jednoducho vo vašej záhrade. Ak bývate v byte, využite les či park. Najskôr vymyslite príbeh, ktorý bude deti celým honom sprevádzať. Inšpirovať sa môžete napríklad obľúbeným hrdinom alebo knihou. 

Naplánujte a vyznačte trasu a po ceste ukryte indície, podľa ktorých sa deti dostanú až do cieľa. Na konci ukryte poklad v podobe sladkostí, stavebnice či plyšáka. Mladším deťom pri pátraní pomáhajte.  

Poznávačky, laboratórium a hlavolamy 

Pripravte pre deti niekoľko stanovísk, kde budú plniť najrôznejšie úlohy. Mladší môžu spoznávať zvieratká, poslepiačky hádať dobroty či hádzať loptou na cieľ. Starším pripravte o niečo náročnejšie hádanky a hlavolamy, ktoré ich trochu potrápia. 

Odmeny pre deti rozvrhnite podľa svojho uváženia. Na každé stanovisko môžete pripraviť drobnú hračku či sladkosť alebo odmenu odovzdajte až po splnení všetkých úloh. 

Darčeky ku Dňu detí vyberajte tu >> 

Laboratórium na obrie bubliny 

Ak nemáte veľkú záhradu a musíte si pri plánovaní vystačiť s dvorom či balkónom, pustite sa s deťmi do výroby obrieho bublifuku. Postup je jednoduchý a výsledok bude skutočne stáť za to 

Na bublinkovú zmes si pripravte:

 • 10 dielov destilovanej vody 
 • 3 diely saponátu (postačí klasická jar) 
 • 1 diel glycerínu (zoženiete v lekárni opd názvom Glycerol 85) 

Pustite sa do prípravy: 

 1. Všetky zložky dobre premiešajte 
 2. Zmes zahrejte zhruba na 80 °C. 
 3. Prelejte do nádoby s vekom, zavrite a nechajte vychladnúť. 
 4. Výslednú zmes nalejte do misky alebo lavóru, aby sa vám fúkatko dobre namáčalo. 

Fúkatko kúpite tu alebo si môžete vyrobiť vlastné: 

 • Z drôtika vytvarujte kruh a nechajte odstávať  jeden koniec, za ktorý sa bude pohodlne držať. Pre lepší výsledok kruh ešte obaľte gázou. 
 • Odstrihnite dno PET fľaše. Spodok potom namočte do bublinového roztoku a hrdlom budete fúkať. 
 • Pripravte si 2 tyčky alebo konáriky a 2 šnúrky - kratšiu 60 cm a dlhšiu 120 cm. Obidve priviažte ku konárikom na rovnakých miestach. Výsledok by mal pripomínať písmeno U. Šnúrky namočte do roztoku a pohybujte s nimi tak, ako by ste chceli do bubliny nabrať vzduch. 

Bubliny budú držať tvar vďaka glycerolu • 

Únikovka v zlom počasí 

Na Deň detí bude o zábavu postarané aj v prípade dažďa. V jednej miestnosti, ktorá sa dá zamknúť, pripravte sériu hádaniek a hlavolamov. Na inšpiráciu vám znovu poslúžia detskí hrdinovia či príbehy.  

Pri riešení hádaniek budú deti postupne hľadať indície, ktoré ich privedú až ku kľúču, a teda von z miestnosti. S deťmi si nezabudnite dohodnúť znamenie - napríkad klepanie na dvere, ktoré bude znamenať, že máte odomknúť pred dokončením hry. 

Pri únikových hrách sa často riešia šifry a zložitejšie hlavolamy, takže sú vhodné skôr pre staršie deti.  Ako odmenu pre malých lúštiteľov pripravte napríklad spoločenskú hru či knižku. 

Domáca továreň na sliz 

Poriadne lepkavý sliz s deťmi vyrobíte celkom jednoducho.

Pripravte si :

 • Tekuté lepidlo 
 • Jedlú sódu 
 • Tekuté mydlo 
 • Potravinárske farbivo alebo farebné trblietky. 

A hurá n to: 

 1. Pripravte si staršiu nádobu a niečo na miešanie. 
 2. Do nádoby nalejte lepidlo a trochu tekutého mydla a poriadne premiešajte. 
 3. Pridajte potravinárske farbivo a trblietky. 
 4. Postupne prisypte jedlú sódu a miešajte, až kým zmes nezíska požadovanú konzistenciu. 

 

 

Top 5