Jednoduché vychytávky, ktoré spríjemnia cestu autom | Blog Mall.sk

Originálne vychytávky, ktoré spríjemnia cestu autom

Lekárnička alebo reflexná vesta sú v aute nutnosťou kvôli bezpečnosti. Existuje ale ešte ďalšie vybavenie, ktoré vám pri cestovaní autom príde vhod a zariadi na cestách pohodlie a zábavu. Vybrali sme 7 šikovných vychytávok, s ktorými si autovýlety užijete vy aj vaše deti na maximum.

Organizér na zadnú stranu sedačky

Základom spokojnej jazdy všetkých cestovateľov je dobrá organizácia - obzvlášť, ak máte so sebou deti. Zaobstarajte preto malým pasažierom vreckár. Ten pripnete na predné sedadlo a deti v zadnej časti auta budú mať všetky potrebné veci po ruke. Do organizéra uložíte aj pitie, desiatu či hry.

 Šikovné organizéry pre deti do auta nájdete tu >>

Prenosný DVD prehrávač do auta

Cestu autom berie veľa výletníkov len ako nutnosť. Vy si ju ale môžete užiť ako súčasť výletu a naplánovať hry, ktoré po ceste zabavia celú rodinu. A ak už vašich drobcov tvorenie poviedok z poznávacích značiek áut ani slovný futbal nebaví, pomôžte si filmovou zábavou a kúpte na cesty prenosný DVD prehrávač.

Ten vyzerá ako malý notebook, je vybavený DVD mechanikou a displejom. Prehráte na ňom film alebo sledujete televízor. To všetko kdekoľvek, napríklad práve v aute na zadných sedačkách. Prehrávač väčšinou vydrží aj trojhodinový biják. A keď sa vybavíte ešte špeciálnym adaptérom do auta, po ceste ho nabijete a pozeráte ďalej.

Vyberte si prenosné DVDčka >>

V aute pustíte cez DVD deťom rozprávky alebo filmy, doma potom prehrávač využijete na prehliadanie fotiek z dovolenky. • 

Masážna opierka

Nafukovací cestovný vankúšik za krk je hlavne pri jazde v noci povinnou výbavou. Ak ale idete ďaleko a v aute na dovolenke strávite aj niekoľko dní, vybavte sa dôkladnejšie a zbaľte so sebou aj masážnu bedrovú opierku. Vďaka nej vás nebudú po ceste toľko bolieť bedrá ani chrbát. A použijete ju pokojne aj ako podsedák.

Náš tip: Keď sa vrátite z dovolenky, odneste si bedrovú opierku do kancelárie.

Návlek na bezpečnostné pásy

Niekedy pôžitok z jazdy kazia okrem nepohodlného sedadla aj bezpečnostné pásy, ktoré sa zarývajú do tela a obzvlášť v lete drú holú kožu. Použite špeciálny návlek na bezpečnostný pás.

Návleky sa vyrábajú z pamäťovej peny, takže sa prispôsobia vášmu telu. Pred jazdou ich pomocou suchého zipsu len pripnete na pásy a idete.

Návleky na pásy aj opierky do auta nájdete na MALL.SK. >>

Autonabíjačka na dva telefóny

Mobily sú dnes pri cestovaní autom takmer nenahraditeľné. Sotva vyjdete, už cez mobil spúšťate GPS navigáciu, púšťate hudbu a z parkoviska voláte babičke. Aby mobil vydržal celú cestu, nezabudnite doma nabíjačku do auta.

Pomocou špeciálneho konektora ju zapojíte do zapaľovača, pripojíte mobil alebo napríklad tablet a cez USB kábel nabíjate. Vyberte ideálne takú, ktorá zvládne nabíjanie rovno dvoch zariadení súčasne. To sa hodí hlavne vtedy, keď cestujete celá rodina a všetci potrebujete mať svoj mobil stále v pohotovosti.

Pri výbere nabíjačky do auta sa pozerajte na to, aký má výkon. Podľa toho telefón nabijete rýchlo alebo pomaly. Skontrolujte, či výkon nabíjačky zodpovedá napätiu batérie telefónu. • 

 Autonabíjačky na mobil nájdete na MALL.SK. >>

Chladnička na desiatu do auta

Ak na cesty vyrážate častejšie, využijete aj autochladničku, ktorá skvele nahradí klasickú chladničku, na ktorú ste zvyknutí z domu. Aj keď vyrazíte na dovolenku v tridsaťstupňových horúčavách, vaša desiata to prežije. Autochladničky totiž jedlo ochladia pokojne až 20 °C pod okolitú teplotu.

Len myslite na to, že autochladnička potrebuje zdroj elektrickej energie. Stačí, keď ju pripojíte do autozapaľovača a chladíte. Najlepšie bude ak ju zapnete počas jazdy, po vypnutí motora chladnička chladí len asi hodinu.

Vyberte si novú autochladničku >>

A ak chcete chladivého pomocníka, ktorý je skladnejší a môžete ho so sebou zobrať aj na peší výlet, kúpte si napríklad chladiaci box alebo tašku. Keď ho navyše doplníte špeciálnymi chladiacimi vložkami, predĺžite účinok termotašky až o 9 hodín.

Ďalšie doplnky pre cestovanie autom nájdete na MALL.SK. >>

A nezabudnite, že pre vás na Mall.sk máme všetko možné a urobíme aj nemožné, aby ste si spolu cestovanie autom aj ďalšie aktivity užívali.

A aby vám nič neuniklo, sledujte nás na sociálnych sieťach. Sme na Facebooku, Instagrame, YouTube.