Sonické kefky čistia zuby skoro samé. A hlavne šetrne | Blog Mall.sk

Sonické kefky čistia zuby skoro samé. A hlavne šetrne

O elektrických kefkách niektorí tvrdia, že poškodzujú ďasná a odhaľujú krčky. Sa sonickými kefkami to ale nehrozí. Sú totiž svojou unikátnou metódou čistenia šetrné a zároveň účinné. Navyše vyčistia zuby až 10× rýchlejšie ako klasické elektrické kefky.

Supermoderné technológie alebo zubná kefka pre celú rodinu?

Pre sonické zubné kefky platí oboje.

Ak máte citlivé ďasná, klasické elektrické rotačné kefky skutočne môžu po čase obnažovať zubné krčky. Sonické kefky preto rozkmitávajú svoje štetiny pomocou ultrazvuku, ktorý vaše ďasná neohrozuje.

Ultrazvuk navyše rozhýbe zmes slín, vody a zubnej pasty, čím efektívne odstraňuje zubný povlak a baktérie. Vyčistí tiež ťažko dostupné miesta, takže čiastočne nahradí medzizubnú kefku.

Sonické kefky vibráciami rozhýbu okrem štetiniek aj zmes zubnej pasty a vody, čo pomáha čistiť zle dostupné miesta. • 

30–40 000 kmitov za minútu sa postará o to, že sonická kefka pracuje až 10× rýchlejšie ako rotačné elektrické kefky a až 100× rýchlejšie ako tie manuálne.

Sú dostupnejšie než predtým

Kefka urobí všetku „prácu“ za vás, pri čistení nemusíte vôbec tlačiť. Stačí ju jemne priložiť k zubu a nechať pracovať. Pri veľkom tlaku dokonca kefka vibrovať prestane, aby nedošlo k nechcenému poškodeniu ďasien.

Vďaka tomu, že kefka pracuje sama, obľúbia si ju aj deti. Vyčistí ich zuby oveľa lepšie ako manuálna kefka.

So sonickou kefkou ušetríte aj zubnú pastu. Vďaka väčšej pene nemusíte nanášať veľké množstvo pasty. • 

A ak predtým platilo, že sonické kefky boli výrazne drahšie než tie klasické elektrické, tieto časy už skončili. Sonické kefky dnes kúpite aj za cenu pod 100 eur.

Pre koho je sonická kefka vhodná?

O kúpe sonickej zubnej kefky by ste sa mali poradiť so svojím zubným lekárom. Všeobecne sa ale sonické kefky hodia hlavne pre tých, ktorí:

  • majú problémové a citlivé ďasná,
  • nosia ortodontické pomôcky alebo implantáty,
  • nepoužívajú medzizubné kefky,
  • majú obmedzené fyzické schopnosti,
  • dovŕšili 6 rokov a osvojili si motoriku čistenia zubov.

Čistenie zubov sonickou kefkou nevyžaduje takmer žiadne úsilie. Hodí sa tak aj pre tých, ktorí čisteniu zubov nevenujú veľkú starostlivosť. • 

Sú nabité funkciami

Okrem toho, že sonické kefky zaobstaráte v rôznych veľkostiach, s náhradnými hlavicami a batériou, ktorá vydrží pri pravidelnom čistení aj niekoľko týždňov, zvládnu toho ešte oveľa viac.

Niektoré modely sonických kefiek sa pýšia funkciou časovača, ktorý kefku po 2 minútach automaticky vypne – pretože príliš dlhé čistenie nie je pre vaše zuby dobré. Najlepšie je preto rozdeliť si zuby na 4 časti a následne sa každej z nich venovať 30 sekúnd.

Nastaviť si môžete aj rôzne režimy pre bielenie zubov, masáž ďasien alebo odstránenie škvŕn zo zubov.

Niektoré modely ponúkajú aj aplikáciu, z ktorej budú vaše deti nadšené. Aplikácia im v reálnom čase pri čistení zubov ukazuje správny postup a zábavne vzdeláva. • 

 

Top 5