Nový školský rok, nový outfit | Blog Mall.sk

Nový školský rok, nový outfit

Už dávno to nie je len o tom, kto má viac „cool“ batoh alebo aktovku. Nový školský rok bez nového oblečenia? To by vám rodičom nemuselo prejsť. Pomôžte vašim malým parádniciam a parádnikom vykročiť do školy pravou nohou. A ideálne v novom.

Aké je vaše dieťa? Povedzte to oblečením

Oblečením sa prezentujeme. Ukazujeme, kto sme a akí sme. Správna voľba šiat je preto dôležitá aj u detí. Kým vyrazíte na nákupy, ujasnite si, aké vaše dieťa je a čo o sebe chce povedať svojim spolužiakom:

So mnou sa nudiť nebudete

Ak je vaše dieťa vždy v partii, smeje sa, rozpráva a baví celú skupinu, potrebuje oblečenie, ktoré kričí: „Zábava!”. Také deti udávajú trendy v celej triede, takže by ste si mali dať pri výbere outfitu záležať.

Hľadajte veselé farby, potlače a odvážne tričká, ktoré doplníte menej bláznivými šortkami alebo sukňou. Detské oblečenie toho síce znesie veľa, ale zlaďte to celé do jednej farby a rozhodne nezabudnite na nápadité farebné topánky. Až tie tomu dodajú ten správny šmrnc.

Jasné farby, bláznivé tričká a odvážne kombinácie – to je to pravé pre roztopašné deti.

Mám jednotky a nehanbím sa za to

Škola ho baví a berie ju vážne, zvedavosť mu nedá spať. Prvý deň školy sa chce hlavne ustrojiť a dobre predviesť. Spoznávate v tom svojho potomka?

S detským oblečením v svetlých farbách neurobíte chybu. Pre chlapcov polokošeľa a béžové šortky, pre dievčatá romantické šaty a sandále.

V šatách s dobrým strihom sa dievčatá budú cítiť pohodlne, a i tak vyparádene. Chlapcom nie je potrebné navliekať sviatočnú košeľu, stačí iba klasická biela polokošeľa.

Nič neriešim

No hej, škola. Hm. Niektorí školáci majú učenie tak trochu na háku, hlavne žiaden stres. Ak by vaša ratolesť radšej behala s partiou vonku a hľadala miesto na bunker, než sedela v škole, myslite na jeho povahu aj pri obliekaní.

Ak máte doma malého pohodára, zvoľte také oblečenie, ktoré neurazí, ale nebude ani nijak vyčnievať. Pri výbere dbajte hlavne na pohodlie – športovejšie šortky a tričko so vzormi alebo potlačou budú to pravé.

Nebojte sa poslať deti prvý školský deň oblečené úplne normálne. Ako každý iný deň. Budú vám za to vďačné a nič tým nepokazíte.

Žijem športom

Keď už musím sedieť v tej škole a nemôžem ísť na ihrisko, vezmem si svoje obľúbené tenisky. A nie – žiadnu polokošeľu alebo šaty nechcem, mami. Veď vieš, že ma to škrtí. Ako by ste počuli svoje deti?

Športové tenisky sú základ. K tomu nejaké šortky a celkom obyčajné tričko, ktoré však nesmie nikde škriabať alebo hrýzť. Takže dôkladne vyberajte materiály. Výborná je napríklad bavlna s trochou elastanu.

Športové oblečenie je dobré neprestreliť. Tepláky určite nebudú to pravé orechové.