Nalaďte svoj domov na jar. Máme pre vás 7 tipov, ako na to | Blog Mall.sk

Nalaďte svoj domov na jar. Máme pre vás 7 tipov, ako na to

Jar už je síce za dverami, ale prečo si ju nevpustiť domov o pár týždňov skôr. Tu máte 7 tipov, ako si navodiť jarnú náladu, ešte než začnú kvitnúť prvé snežienky.

1. Živé kvety rozžiaria každý interiér

Každý byt vyzerá hneď veselšie, keď sú v ňom kvetiny. Pre jarné mesiace sú charakteristické cibuľoviny. Zájdite do kvetinárstva a nakúpte si niekoľko hyacintov a narcisov. Buď si ich rozmiestnite po byte jednotlivo v kvetináčoch, alebo si z nich vytvorte kvetinové aranžmán napríklad na jedálenský stôl:

  • Vezmite si hlbšiu, napríklad sklenenú misku,
  • vložte do nej kvetiny, ktoré vyberiete aj s hlinou z kvetináčov,
  • zasypte ich hlinou
  • a zhora ich obložte machom.

Náš tip: Hyacinty prenikavo voňajú, takže si ich dajte radšej do obývačky ako do spálne. Pri ich aróme by sa vám mohlo zle zaspávať.

Ak máte radšej rezané kvety, kúpte si aspoň raz týždenne niekoľko tulipánov alebo gerber a dajte si ich doma do farebných vázičiek. Rozveselia aj tú najtmavšiu izbu.

Hyacinty, narcisy a tulipány sú jarnou klasikou. Ak však máte radšej nenáročné kvety, čo vydržia dlhšiu dobu, skúste napríklad aranžmán zo sukulentov.Hyacinty, narcisy a tulipány sú jarnou klasikou. Ak však máte radšej nenáročné kvety, čo vydržia dlhšiu dobu, skúste napríklad aranžmán zo sukulentov.

2. Nech sa váš dom zazelená

Zelená je farba jari. Zvoľte si ktorýkoľvek odtieň, typicky jarnou je hrášková zelená alebo jasná zelenožltá. Zamyslite sa nad tým, kde všade by mohli zelené detaily a dekorácie vášmu bytu prospieť. V interiéri nemusíte robiť žiadne veľké zmeny, radšej ho iba doplňte o:

Náš tip: Kvetináče nekupujte nové vždy, keď chcete farebnú zmenu. Stačí si kúpiť akrylové farby, ktoré sú po zaschnutí vodoodolné, a nádoby nimi pomaľovať.

Stačí iba pár jarne ladených maličkostí a váš domov sa ihneď rozžiari.Stačí iba pár jarne ladených maličkostí a váš domov sa ihneď rozžiari.

3. Prestrite na stôl jar

Ak chcete mať doma jar po celý rok, kúpte si zelenkavý riad alebo taniere s kvetinovým vzorom. Pripraviť jarný stôl však zvládnete aj bez toho. Nachystajte si:

  • zelené alebo žlté obrúsky,
  • jasnofarebné sviečky,
  • behúňna stôl s kvetinovým vzorom
  • a kvetiny.

Aj s málom vyčarujete jarný stôl, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani dizajnéri. Stačia žlté tulipány a tyrkysové prestieranie.Aj s málom vyčarujete jarný stôl, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani dizajnéri. Stačia žlté tulipány a tyrkysové prestieranie.

4. Večer sa uložíte do kvetinových perín

Jarnú atmosféru vyčarujete v každej miestnosti – pokojne aj v spálni. Vyberte si obliečky s veselými farbami alebo s kvetinovými vzormi, ale nekombinujte oboje. Do postele si predsa len chodíte oddýchnuť, tak na to pri výbere obliečok myslite. Nech vás z divokých vzorov nebolia oči.

Nezabudnite si rastliny dať aj do izby, kde spíte. Niektoré kvetiny čistia a zvlhčujú vzduch, takže sa vám bude dobre spať.Nezabudnite si rastliny dať aj do izby, kde spíte. Niektoré kvetiny čistia a zvlhčujú vzduch, takže sa vám bude dobre spať.

5. Ozdobte steny farebnými samolepkami

Pracuje sa s nimi jednoducho, rýchlo a keď ich budete chcieť zase odlepiť, omietka zostane neporušená. Umiestnite samolepky buď priamo nad posteľ, kde pekne vyniknú, alebo nimi polepte napríklad šatníkovú skriňu. Len pozor, podklad musí byť hladký a odmastený.

>> Efektné samolepky na stenu kúpite na MALL.sk. <<

Vyberajte samolepky s veselými alebo kvetinovými vzormi, ktoré izbu rozjasnia. Aj túto samolepku na stenu nájdete na MALL.sk.Vyberajte samolepky s veselými alebo kvetinovými vzormi, ktoré izbu rozjasnia. Aj túto samolepku na stenu nájdete na MALL.sk.

6. Jarnému upratovaniu sa nevyhýbajte

Dôkladné upratovanie štyrikrát do roka pred príchodom každého ročného obdobia nie je nič, čo by ste nezvládli. Pri tom jarnom je dôležité hlavne dobre umyť okná, ktoré sú po zime väčšinou tak zašpinené, že vám zbytočne uberajú svetlo.

>> Kúpte si na MALL.sk pomocníka, s ktorým bude umývanie okien hračka. <<

Skúste si aj pretriediť šatník. Marie Kondo, japonská odborníčka na upratovanie, radí, aby ste vyhodili veci, ktoré vám už nerobia radosť a zvyšok zmotali do špeciálnych valčekov. Vďaka tomu totiž máte okamžitý prehľad o všetkých veciach, ktoré v skrini máte, a oblečenie môže dýchať.

7. Obmeňte svoje oblečenie

Vneste farby aj do svojho šatníka. Vyrazte na jarné nákupy a kúpte si niečo v sýtych alebo pastelových farbách. Ten správny odtieň vyberiete podľa farebnej typológie. Stačí, keď si urobíte radosť len nejakou maličkosťou, napríklad elegantnou šatkou.

Váš šatník nemusí hýriť všetkými farbami. Stačí, keď si vyberiete jednu žiarivú farbu, ktorá vám pristane, a tou doplníte svoju čierno-bielu klasiku.Váš šatník nemusí hýriť všetkými farbami. Stačí, keď si vyberiete jednu žiarivú farbu, ktorá vám pristane, a tou doplníte svoju čierno-bielu klasiku.